Aktualności

1

W dniu 11 października w Szkole Podstawowej im . Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jesiennej scenerii uczniowie klas: VIII
i V wprowadzili nas w świąteczny nastrój tego dnia, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Szczyptą humoru i szkolnych dowcipów klasa II wzbogaciła program artystyczny a „ Pani Jesień” wręczyła jesienne bukieciki wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom.


W drugiej części uroczystego apelu odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I i Pasowanie na ucznia. Pierwszacy z niecierpliwością i przejęciem czekali na tę chwilę, wcześniej jednak wykazali się znajomością kilku szkolnych zasad, obowiązków uczniowskich, udowodnili też zebranym, że znają kraj ojczysty, chwaląc się małą geografią Polski oraz recytując „Katechizm Polskiego Dziecka”. Bohaterom tego dnia towarzyszyli starsi koledzy i koleżanki z klasy VIII. Zwieńczeniem pierwszych szkolnych zmagań było uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Bożenę Tylak. Nowo pasowani uczniowie przyjęli gratulacje, życzenia i zostali hojnie obdarowani przez zaproszonych gości i kolegów. Z pewnością ten dzień będą długo i milo wspominać.

H Nowak i I. Froncala

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj