Aktualności

Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie!!!

Nadeszły upragnione wakacje, zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki, jakże innej niż w latach ubiegłych. W piątek 26 czerwca 2020r. kończymy bardzo szczególny roku szkolny 2019/2020. Inaczej niż zwykle żegnamy się ze szkolnymi murami.

 

Ze względu na czas pandemii wirusa COVID -19 w marcu 2020 r. zawiesiliśmy tradycyjne nauczanie, musieliśmy zmierzyć się z nową rzeczywistością, nauczyć się pracować zdalnie, co okazało się ogromnym wyzwaniem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Dziś śmiało mogę stwierdzić - poradziliśmy sobie.

 

Wyniki klasyfikacji końcowej i końcoworocznej są satysfakcjonujące. W klasach młodszych 58 % uczniów opanowało program w stopniu rozszerzonym i wysokim. W klasach starszych uczniów ze średnią 4,75 i więcej jest 32,88 % i otrzymają Oni świadectwo z czerwonym paskiem. Poeta Emil Oesch pisał „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach” Ci uczniowie wiedzą to doskonale.

 

Drodzy absolwenci dla Was ten dzień jest wyjątkowy. Dziś żegnacie na zawsze nie tylko mury szkolne, ale swoją wychowawczynię i nauczycieli, żegnacie się także na wzajem, od teraz każdy z Was pójdzie swoją drogą. Jestem pełna uznania dla Waszej wytężonej pracy, wytrwałości i zaangażowania w kształceniu na odległość. Życzę Wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie. Mam nadzieję, że lata spędzone w murach Szkoły Podstawowej w Kawęczynie zostaną w Waszej pamięci na zawsze.

 

Słowa podziękowania pragnę skierować również do wszystkich rodziców. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie, za cierpliwość i wyrozumiałość. Przez wiele tygodni wspomagaliście nas – nauczycieli w trudnym procesie nauczania na odległość. Byliście blisko swoich dzieci, motywowaliście je do pracy, wspieraliście ich naukę na odległość.

 

Gronu Pedagogicznemu dziękuję za pełne zaangażowanie, poświęcenie i profesjonalizm.   Zmierzyliście się, w tej niecodziennej trudnej sytuacji, z nowym wyzwaniem zawodowym, i jak zawsze, daliście radę.

 

Drodzy nauczyciele i uczniowie, szanowni rodzice życzę wszystkim odpoczynku od nauki. Jestem przekonana, że 2 miesiące wakacji pozwolą zregenerować siły i nabrać energii na nowy rok szkolny. Życzę słonecznych, radosnych a przede wszystkim – bezpiecznych wakacji.

 

Wierzę, że wszyscy spotkamy się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

Do zobaczenia

Bożena Tylak – dyrektor szkoły

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj