Aktualności

JakSmakWlkp 

Przewodnik turystyczny = uśmiech + pasja + profesjonalizm

     29 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z przewodnikiem lokalnym zapoczątkowujące realizacje projektu ,, Smakowanie Wielkopolski”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o Wielkopolsce wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie było podzielone na kilka bloków tematycznych.

   W pierwszej części autorki i koordynatorki projektu, panie Alina Bartosik i Barbara Kępa przedstawiały główne założenia i działania projektowe. B. Kępa mówiła, jak będziemy smakować lokalną Wielkopolskę. Od degustacji turystycznej Gminy Kawęczyn poprzez smak ,,Nocy i dni” w Russowie”, apetyt na Gołuchów, wykwintny smaczek Mehoffera w Turku i na degustacji u ziemiaństwa polskiego w Dobrzycy. O wysiłku i trudnościach pisania projektów oraz pozyskiwania dotacji opowiadała goszcząca na spotkaniu dyrektor szkoły Arleta   Biegańska.

   W drugiej części spotkania Alina Bartosik, która na co dzień uczy w naszej szkole, opowiadała, jak uzyskuje się uprawnienia przewodnika turystycznego oraz o przyjemnościach i trudnościach w pracy przewodnika.

     W trzeciej części spotkania przewodniczka zaprezentowała walory turystyczne Gminy Kawęczyn i przekonywała, że poznawanie własnego regionu może sprawić dużo przyjemności. Nie trzeba jechać na koniec świata, aby zobaczyć coś ciekawego i niezwykłego. Zabierając ze sobą uśmiech, humor i turystyczną ciekawość można we własnym regionie przeżyć interesującą przygodę.

   W trakcie spotkania można było również przejrzeć w przygotowanej biblioteczce turysty   ciekawe przewodniki i lokalne publikacje o regionie.

                                                                                                  

Koordynatorki projektu:

                                                                                                           ALB i BK

 

 

 

 

skodowska275Godlo Polski oficjalne male Kawenczyn

Drukuj